Alergia pokarmowa u dziecka

Najczęściej alergia pokarmowa pojawia się u dzieci już w okresie noworodkowym, kiedy układ pokarmowy nie jest wystarczająco dojrzały a organizm nie przyzwyczajony na działanie składników odżywczych różnego rodzaju. To właśnie tego rodzaju uczulenie, zaraz obok alergenów typu pyłki, roztocza i składniki chemiczne najczęściej występują u małych dzieci.

Najczęściej objawiają się bólem brzucha, wzdęciami, biegunką i wymiotami. Niejednokrotnie pojawia się również wysypka skórna, trudna do zniwelowania.

Warto zauważyć, że alergia pokarmowa w okresie niemowlęcym zaprzestaje pojawiać się samoistnie, najczęściej do ukończenia 3 roku życia. Nie świadczy to jednak o tym, że możemy bagatelizować ten problem. Najlepiej po zauważeniu już pierwszych objawów udać się do pediatry bądź alergologa. Niestety, pierwsze testy diagnozujące rodzaj i przyczynę uczulenia można wykonywać u dzieci, które skończyły 3 rok życia, właśnie dlatego przyda się również wizyta u dietetyka, który wykluczy z diety dziecka produkty alergizujące.

W leczeniu uczulenia bardzo ważne jest, by dziecko nie miało kontaktu z czynnikiem alergizującym – warto więc wybrać taką placówkę przedszkolną, która uwzględni specjalne żywienie naszego dziecka bowiem o ile w domu czuwamy nad odpowiednim doborem składników to nie w każ dym przedszkolu kuchnia będzie brała to pod uwagę. Z całą pewnością najlepsze przedszkole prywatne w Warszawie przyczyni się do dbania o zdrowie naszego malucha serwując mu dania, w których nie znajdą się niekorzystne dla niego alergeny.

🔥4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *