Alergicy w przedszkolu

Dzieci do 3 roku życia bardzo często mają alergie pokarmowe. Wpływ na to ma przede wszystkim niedojrzały jeszcze układ pokarmowy i wrażliwość na niektóre grupy produktów spożywczych. W obliczu tego zjawiska wielu rodziców ma pewne obawy co do posłania małych alergików do przedszkola.

Przede wszystkim nie należy się tego obawiać a raczej wybrać dobre przedszkole w Warszawie, które radzi sobie z tego rodzaju dolegliwościami. Należy ustalić na samym początku dietę dziecka i uświadomić kadrę pedagogiczną co do zaleceń lekarza. W tym celu warto udać się do alergologa, który rozpisze dokładny jadłospis dla malucha, wytyczy produkty, które maluch może przyjmować w ilościach nieograniczonych jak również te, które są dla niego bezwzględnie zakazane. To właśnie z taką listą rodzic powinien udać się do placówki.

Trzeba zaznaczyć, że należy wybierać przede wszystkim przedszkola, w których funkcjonuje prywatna kuchnia a posiłki nie są zamawiane z firmy cateringowej. Tylko w ten sposób można mieć wpływ na żywienie dziecka. Alergicy w przedszkolu są więc traktowani nie co wyjątkowo – kucharki sporządzają dla nich osobne dania bądź wykluczają z talerza składniki, których dziecko jeść nie powinno. Na szczęście coraz więcej placówek jest pomocnych rodzicom i respektuje ich prośby w tym zakresie.

Ważne jest również to, by uczyć dziecko świadomego spożywania posiłków. Jeśli wyraźnie zaznaczymy czego jeść nie powinno, maluch nie tknie produktu, który może być przyczyną alergii nawet w sytuacji kiedy takowy zostanie mu podany.

 

🔥4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *