Checklista, co wziąć do szpitala przed porodem?

Do wyznaczonego terminu porodu pozostało Ci już tylko kilka tygodni? Warto, żebyś już teraz skompletowała niezbędną wyprawkę i ze spokojem czekała na pierwsze sygnały chęci pojawienia się twojej latorośli na świecie. Lekarzy zalecają, by torbę do szpitala przygotować mniej więcej miesiąc przed porodem. Później stres i pośpiech mogą sprawić, że zapomnisz o potrzebnych akcesoriach. Podpowiadamy, co powinna zawierać wyprawka do szpitala przed porodem. Dowiedz się już teraz.

Wyprawka do szpitala: formalności

Zabierz ze sobą przede wszystkim dowód osobisty, kartę ciąży oraz wyniki ostatnich badań. Dzięki temu usprawnisz proces rejestracji na Izbie Przyjęć, a medycy szybko zapoznają się z Twoim stanem zdrowia i całym przebiegiem ciąży.

Wyprawka do szpitala: rzeczy dla mamy

Kobieta po porodzie jest wyczerpana i z całą pewnością nie czuje się najlepiej. Warto więc zabrać rzeczy, które będą korzystnie wpływały na Twój komfort przebywania w szpitalu zaraz po ciąży.

Wyprawka do szpitala przed porodem powinna zawierać:

– 2 koszule nocne. Powinny być luźne, z dobrej jakościowo bawełny. Idealnie, jeśli będą miały specjalne rozcięcia, które ułatwią pierwsze karmienia noworodka piersią,

– bieliznę poporodową. Przez pierwsze doby po naturalnym porodzie lekarze nie zalecają zakładania codziennej bielizny. Pamiętaj, że miejsca intymne są podrażnione, nierzadko wymagają gojenia. W aptece kupisz specjalne majtki poporodowe, które przede wszystkim przepuszczają powietrze i sprzyjają zachowaniu odpowiedniej higieny. Oprócz bielizny przydadzą Ci się również podkłady poporodowe,

– kosmetyki. W szpitalu nie będziesz już sama. Musisz wiedzieć, że skóra noworodka jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia oraz alergię. Wybieraj więc kosmetyki, które zostały stworzone z naturalnych substancji. Zaleca się szare mydło albo specjalne płyny bez parabenów i środków perfumowanych,

– przybory toaletowe. Zabierz ze sobą szczoteczkę do mycia zębów, pastę, szczotkę do włosów. Może przydać Ci się małe lusterko. Zapomnij natomiast o maszynkach do golenia, perfumach, kosmetykach kolorowych. W szpitalu spędzisz 3 doby i są to rzeczy naprawdę zbędne, by spędzić pierwsze chwile z nowo narodzonym dzieckiem.

Wyprawka do szpitala: rzeczy dla dziecka

Jeśli zastanawiasz się, co wziąć do szpitala przed porodem, by pierwsze chwile życia Twojego dziecka przebiegły w jak największym komforcie, do torby spakuj:

– 3 komplety ubranek. Muszą być z dobrej jakościowo bawełny (najlepiej organicznej). Wygodne będą śpiochy rozpinane w kroku, kaftaniki oraz body z długim rękawkiem. Spakuj też bawełnianą czapeczkę i skarpetki,

– pieluchy. Wystarczy paczka tych w najmniejszym rozmiarze,

– kosmetyki pielęgnacyjne. W aptece kup krem na odparzenia, mokre chusteczki, płyn do mycia ciała, oliwkę. Wszystkie produkty muszą być dedykowane dzieciom już od 1 dnia ich życia,

– kocyk albo becik. Noworodki lubią być mocno opatulone, ponieważ w brzuchu mamy również nie miały zbyt dużo miejsca. Czują się wtedy bezpiecznie.

🔥35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *