Choroby w przedszkolu – na pomoc stawianie baniek

Stawianie baniek dzieciom było jeszcze kilkanaście lat temu zupełnie zwyczajną i popularną metodą leczenia przeziębienia i wszystkich możliwych stanów zapalnych. Szklane bańki nagrzewały się poprzez wypalenie tlenu za pomocą zapałki. Po tym, natychmiast w czasie zaledwie kilku sekund, należało postawić maluchowi taką bańkę na plecach, by skutecznie się przyssała, ponieważ w przeciwnym razie trzeba było ten proces powtórzyć.

Im dłużej bańki trzymały się na plecach pociechy, tym bardziej uznawano, że leczenie takie jest potrzebne, ponieważ oznaczało to, że bańki wciąż „wyciągają z organizmu dziecka stan zapalny”. Czemu metoda ta nie rozpowszechniła się tak bardzo, że stosuje się ją do dzisiaj we wszystkich domach? Przede wszystkim chodziło o popularyzację lekarstw farmakologicznych. Ich doustne przyjmowanie nie jest dla rodziców pociech zupełnie kłopotliwe, ponieważ często smakują one słodko i ładnie pachną.

Stawianie baniek dzieciom a przedszkole

Każdy rodzic świetnie wie, że chodzenie dziecka do przedszkola wiąże się z regularnym kontaktem z rozmaitymi zarazkami i wirusami, co powoduje rozmaite choroby i przeziębienia. Innymi słowy, co jakiś czas rodzice musza więc zająć się kurowaniem brzdąca, aby mogło wrócić do przedszkola. Ciekawym rozwiązaniem jest tu właśnie stawianie baniek.

Jeszcze kilka lat temu, gdy na rynku nie było tak rozbudowanej oferty lekarstw, stawianie baniek dzieciom uznawano za metodę znacznie tańszą, a przede wszystkim na równi niewygodną, co przyjmowanie lekarstw. Dzieci nie chciały przyjmować lekarstw o gorzkim smaku tak samo, jak nie chciały by stawiano im gorące bańki. Metoda ta ma jednak jeszcze jedną niezwykle istotną zaletę, wyróżniającą ją z grona innych – jest w stu procentach naturalna. Nie naraża dziecka na spożywanie dużej ilości środków chemicznych, zawartych w lekarstwach czy antybiotykach, które mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Właśnie z tego powodu, nie warto całkowicie przekreślać baniek i zapytać babcię, czy nie posiada takowych w swojej apteczce. Wielu doświadczonych lekarzy potwierdza, że stawianie baniek dzieciom rzeczywiście przynosiło oczekiwane rezultaty. Jeśli więc mamy do czynienia ze starszymi dziećmi, które nie będą się kręcić, ale będą grzecznie leżały, może warto byłoby zastanowić się właśnie nad postawieniem im baniek, by na własnej skórze się przekonać, czy przynoszą jakieś rezultaty.

🔥93

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *