Chusta do noszenia dzieci może odmienić Twoje życie

Babywearing, czyli noszenie dzieci w chuście cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rodziców. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pediatrzy wskazują coraz więcej zalet tego rodzaju więzi z maluchem. Okazuje się zresztą, że chustonoszenie to nie tylko szereg atutów praktycznych, ale również tych, które mają ogromny wpływ na rozwój małego dziecka.

Chustonoszenie  czyli postaw na wygodę

Trend na noszenie dzieci w chuście pojawił się w Polsce nie tak dawno. Ta nieco „egzotyczna” metoda szybko zyskała jednak wierne grono odbiorców. Chusta do noszenia dzieci jest doceniana przede wszystkim za dostarczanie wygody. Można mieć przecież dziecko stale przy sobie, nosząc je niemalże na rękach, ale jednak zachować pełną swobodę ruchów. Dzięki temu ma się kontrolę nad maluchem, ale jednocześnie można sprawnie wykonywać szereg obowiązków, na przykład tych domowych. Chustonoszenie pozwala sprzątać, gotować, robić zakupy, pracować. Z dzieckiem można również udać się wszędzie, na co nie zawsze pozwala przecież wózek.

Warto także dodać, że noszenie chusty wymaga od rodziców odpowiedniej postawy, przez co kręgosłup zostaje odciążony. To dużo lepsze rozwiązanie aniżeli noszenie dziecka na rękach albo pchanie wózka w pozycji zgarbionej.

Rodzice, którzy chcieliby nosić swoje dziecko w chuście, powinni w pierwszej kolejności zapisać się na kurs jej wiązania albo poprosić o pomoc osobę w tym doświadczoną. Chodzi tu przecież nie tylko o wygodę i komfort, ale również bezpieczeństwo malucha.

Jak chustonoszenie wpływa na dziecko?

Większość psychologów potwierdza, że chusta do noszenia dzieci charakteryzuje się nie tylko szeregiem atutów, z których korzystają dorośli. Warto zaznaczyć, że chustonoszenie ma również niezwykle pozytywny wpływ na samo dziecko i jego rozwój. Przede wszystkim:

– daje poczucie bezpieczeństwa,

– daje poczucie bliskości,

– pogłębia więzi emocjonalne.

Noszenie dziecka w chuście pozwala również na sprawniejsze i o wiele bardziej dyskretne karmienie piersią. Chusta sprawia również, że maluch nie ma problemu z zasypianiem, ponieważ jest niemalże kołysane. Spokój przynosi mu również bicie matczynego serca.

Chusta do noszenia dziecka – dla kogo?

Podsumowując, chusta do noszenia dziecka nie tylko ułatwia życie, ale również sprzyja budowaniu wyjątkowej i wspaniałej więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Jeśli jesteś rodzicem, który ceni sobie rodzicielstwo bliskości, chustonoszenie niewątpliwie będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

🔥51

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *