Co robi psycholog w przedszkolu?

W każdym przedszkolu dyżuruje psycholog, który specjalizuje się w diagnozowaniu oraz terapii dzieci, które wykazują różnego rodzaju zaburzenia. W niektórych placówkach psycholog jest obecny na co dzień, w innych grafik jego pracy dotyczy tylko poszczególnych dni.

Trzeba jasno zaznaczyć, że psycholog w przedszkolu jest zatrudniony zarówno w celu pomocy dzieciom jak i ich rodzicom. Z powodzeniem można więc umówić się z nim na spotkanie, jeśli trapi nas zachowanie naszej latorośli. Co więcej, w przypadku dzieci z problemami to wręcz koniecznością jest sprawna komunikacja oraz działanie kadry pedagogicznej we współpracy z rodzicami oraz psychologiem.

Warto również zaznaczyć, że psycholog w przedszkolu powinien sprawować pieczę nad codziennym bytowaniem najmłodszych w placówce. Przedszkola warszawa doskonale zdają sobie sprawę z tego, że specjalista tego rodzaju jest niezbędny nie tylko po to, by zaprowadzić porządek w przedszkolu i sprawiać, by dzieci były posłuszne, ale przede wszystkim po to, by rozwiązywać indywidualne problemy każdego dziecka.

Bardzo często psycholog potrzebny jest w okresie adaptacyjnym dziecka. Pierwszy czas pobytów malucha poza domem, bez opieki najbliższych może być dla niego niezwykle trudny. By nie wywołać traumy to właśnie psycholog musi sprawnie pokierować zachowaniem całej placówki, dziecka oraz rodziców, by proces ten przeszedł jak najbardziej łagodnie.

Okazuje się również, że każdy opiekun przedszkolu jest przeszkolony pod tym względem. Podczas kształcenia bardzo duży nacisk kładzie się właśnie na aspekty psychologiczne dzieci i ich podejścia w czasie przebywania w placówce przedszkolnej.

🔥2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *