Co robią dzieci w przedszkolu?

Dzieci w przedszkolu spędzają większość dnia. Zazwyczaj przyprowadzane są na śniadanie, czyli pomiędzy 8:00 a 9:00 i odbierane po podwieczorku, w godzinach pomiędzy 15:00 a 17:00. System każdego dnia z placówkach tego rodzaju musi więc być harmonijny, dokładnie zaplanowany i korzystny dla opieki, bezpieczeństwa i rozwoju maluchów.

Chociaż przeważa opinia, że to nie przedszkole, nawet to najlepsze przedszkole w Warszawie a rodzice są od wychowywania dzieci to nie da się ukryć, że rola edukacyjna jest w nim bardzo ważna. Biorąc pod uwagę, że kadra pedagogiczna sprawuje tutaj pieczę nad najmłodszymi 5 dni w każdym tygodniu, po wiele godzin nie możemy ignorować tego, by dzieci miały szansę na kształcenie i samodzielny rozwój.

W każdym przedszkolu znajdziemy skrupulatny harmonogram każdego dnia. Poranek zaczyna się od śniadania, po nim następuje część edukacyjna bądź rozrywkowa. Jeśli jest ciepło dzieci zazwyczaj wybierają się na atrakcyjny plac zabaw, ale i na nim nie brakuje licznych gier zespołowych, również edukacyjnych. Jeśli pozostają wewnątrz obiektu organizowane są zajęcia specjalne – to rytmika, tańce, gimnastyka, zajęcia plastyczne. Codziennością jest praca przy wykorzystaniu specjalnych zestawów książek czy ćwiczeń, wydanych z ramienia MEN.

Około 12:00 dzieci jedzą obiad a po nim te najmłodsze udają się na odpoczynek, czyli leżakowanie. Dzieci starsze również mają okazję nie co się wyciszyć słuchając relaksacyjnej muzyki czy bawiąc się w kącikach tematycznych.

Po podwieczorku jest natomiast czas na zupełną rozrywkę. Przedszkolaki o ile dopisuje pogoda znowu udają się na plac zabaw. Jeśli nie, organizowane są dla nich specjalne zabawy w placówce. Trzeba przy tym zaznaczyć, że niemal każdego dnia maluchy nabywają nowe umiejętności, zdobywają wiedzę o otaczającym świecie, uczą się sprawnej komunikacji w społeczeństwie i wśród rówieśników. Bez dwóch zdań przedszkole pozwala wprowadzić dzieci w kolejny etap życia, jakim jest nauka w klasach wczesnoszkolnych.

🔥31

1 Comment

  • Natalia

    ( - 09:50)

    Moje dziecko bawi się, uczy, ma czas na swobodę, na poznawanie innych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *