Czy całodobowe przedszkola to dobry pomysł?

Zwolennicy placówek, takich jak całodobowe przedszkola uważają, że to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych rodziców. Przeciwnicy zaś uważają, że przedszkola czynne całą dobę niekorzystnie działają w aspekcie budowania więzi dziecka z rodzicem, która właśnie tak ważna jest w okresie przedszkolnym.

Okazuje się, że z przedszkoli całodobowych korzysta coraz więcej rodziców. Najczęściej sa to samotne matki, które na przykład pracują na zmianę, również w nocy. Oddając dziecko do takiej placówki mają pewność, że pociechy są bezpieczne i mają dobrą opiekę.

Psychologowie zaś zwracają uwagę na fakt, iż placówki tego typu powodują, iż rodzice oddalają się od własnych dzieci na życzenie. Posyłają do nich dziecko już nie tylko w sytuacjach bez wyjścia, ale równie dobrze wtedy gdy chcą pobyć sami w weekend czy nie chcą ominąć ważnej uroczystości. Należy ustalić jakieś priorytety, dziecko lepiej jest zostawić pod opieką babci, cioci czy dobrych znajomych.

Jedno jest pewne, chociaż zwolenników tego rodzaju obiektów jest tak samo dużo jak przeciwników to nie brakuje chętnych na takie usługi. Przedszkole prywatne tego typu powstało już niemal w każdej dzielnicy stolicy, co i rusz pojawiają się takie placówki także w innych miastach Polski. Korzystają z nich przede wszystkim napływowi mieszkańcy miast, którzy „pod ręką” nie mają nikogo do pomocy. Coraz częściej inicjatywę taką popierają też nowoczesne osoby, które nie wyobrażają sobie zrezygnować z własnego życia na rzecz dziecka.

🔥7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *