Ferie w przedszkolu

Wakacje, przerwa świąteczna i ferie zimowe to ten czas w ciągu roku, z którego dzieci cieszą się najbardziej. Nie muszą przecież uczęszczać do szkoły czy przedszkola, za to cieszą się długim pobytem w domu, w gronie najbliższych.

Taka sytuacja jest korzystna, ale tak naprawdę tylko z punktu widzenia najmłodszych. Niestety, okazuje się, że większość rodziców ma z tym duży problem. Nie chodzi oczywiście o sam czas spędzany z dzieckiem, bo wiadomym jest, iż jest to sama przyjemność, ale raczej o zagospodarowanie tego czasu, tym bardziej, że wakacje i ferie zimowe są okresem, w którym najczęściej rodzice standardowo pracują.

Sytuacja może być najbardziej trudna, jeśli dziecko uczęszcza do przedszkola publicznego. Trzeba jasno zaznaczyć, że najczęściej to przedszkole prywatne jest w tym okresie czynne i nie ma większego problemu, b dziecko uczęszczało do placówki w standardowym trybie. Co więcej, w czasie takim jak ferie czy wakacje przedszkola oferują szereg dodatkowych zajęć, dzięki czemu pobyt w tych placówkach jest jeszcze większą atrakcją. Inaczej jest w przedszkolach publicznych, te są niestety zamknięte i bardzo rzadko zdarza się, by placówki tego rodzaju pełniły jakieś dyżury.

Warto jeszcze dodać o uczniach szkół podstawowych, bo chociaż czas ten jest wolny od zajęć do większość placówek organizuje szereg ciekawych zajęć, na które mogą uczęszczać dzieci. W placówkach tych zawsze znajdą całodzienną opiekę.

🔥8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *