Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu

Każde przedszkole w programie standardowej opieki i rozwoju swoim podopiecznych ma kilka zajęć specjalnych, dzięki którym kształcenie przebiega zarówno w ramach rozwoju intelektualnego maluchów jak i tego fizycznego.

Takimi zajęciami jest między innymi gimnastyka korekcyjna, na którą od najmłodszych lat uczęszczają wszystkie przedszkolaki. To nie tylko ćwiczenia wpływające na prawidłową postawę ciała dzieci i ich kondycję, ale również mnóstwo śmiechu i zabawy – pamiętajmy, że wszystkie zajęcia, jakie prowadzą przedszkola nigdy nie są sztywną nauką i właśnie dzięki temu dzieci osiągają lepsze efekty.

Gimnastyka korekcyjna odbywa się najczęściej raz w tygodniu i trwa średnio 30 minut chociaż wiele zależy od placówek; przedszkola prywatne bardzo często organizują te ćwiczenia częściej. Zajęcia tego rodzaju to przede wszystkim samodzielne ćwiczenia fizyczne. Tutaj w odróżnieniu od rytmiki, która jest połączeniem muzyki i zajęć tanecznych, wykonuje się rozmaite figury, które mają naprawić mankamenty postawy bądź do takowych nie dopuszczać.

My jako rodzice oczywiście nie powinniśmy poprzestawać na ćwiczeniach korekcyjnych naszych dzieci tyko w przedszkolach. Ważnym jest, by z pociechami ćwiczyć również w domu. O tym, jakie ćwiczenia należy wykonywać warto dowiedzieć się od fachowego terapeuty.

🔥15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *