Idealna pościel dla niemowlaka

Elementem każdej wyprawki jest łóżeczko i niezbędne akcesoria, które będą wpływać na odpowiedni, kojący sen dziecka. Pamiętajmy, że w pierwszym okresie życia malucha, strefa spania jest priorytetem, ponieważ dziecko przesypia większą część doby. Materac, prześcieradełko i pościel należy dobierać więc uważnie. Dzisiaj zajmiemy się tematem pościeli, która przecież jest niezbędna.

Odpowiednia pościel niemowlęca to taka, która będzie otulać dziecko, ale nie będzie stwarzać dla niego zagrożenia. Nie może być zbyt ciężka, bo uniemożliwi swobodne poruszanie się. Nie może być też za lekka, bo dziecku będzie po prostu zimno, a pościel przy każdym ruchu będzie się zsuwać z delikatnego ciałka.
Należy mieć na uwadze, że niemowlę jeszcze nie zawsze jest w stanie samodzielnie zsunąć kołderkę z twarzy, a tym bardziej samo się przykryć, kiedy będzie mu zimno. Idealnym rozwiązaniem są na przykład śpiworki, w które wkłada się maluszka. Śpiworek zapina się na ramionach, nie ma więc możliwości, by ten zakrył buzię. Dziecko jest zapięte i idealnie otulone, co daje komfort snu, poczucie bezpieczeństwa i przytulność.

Wybrana pościel niemowlęca ma być wykonana z najlepszej jakości materiałów. Wkład musi być antyalergiczny, by nie wpływał drażniąco ani uczulająco na delikatną skórę. Antyalergiczny wkład zapewni też ciepło, ale nie doprowadzi do przegrzania. Strona zewnętrzna obszyta ma być zaś bawełną, najlepiej tą organiczną. Najlepiej wybierać produkty, które są produkowane przez polskie marki i tylko w naszym kraju. Te renomowane posiadają niezbędne atesty i certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa.

Dopiero ostatnią kwestią, na jaką mamy zwrócić uwagę podczas wyboru pościeli dla niemowlaka, jest design produktu, który będzie miał znaczenie dla estetyki strefy do spania. Okazuje się, że dzisiaj pościel niemowlęca może stanowić ważny element dekoracyjny. Warto wybierać nadruki, które będą spójne z pozostałą aranżacją pokoju. Ogromny wybór, jaki dają nam producenci, zapewnia możliwość dopasowania pościeli do wystroju przestrzeni stworzonej dla naszej pociechy.

🔥8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *