Jesień w przedszkolu – jak ubierać dziecko?

Wiele z nas ma dylemat dotyczący tego, jak ubrać dziecko do przedszkola porą jesienną. Wiadomo przecież, że poranki są wtedy już bardzo chłodne, często deszczowe. W ciągu dnia natomiast nierzadko słońce wygląda zza chmur ocieplając aurę a w salach przedszkolnych panuje już całkiem istne lato. Nie da się ukryć, że tak zmienne temperatury powodują, iż to właśnie jesień jest najbardziej chorowitą porą roku.

Aby przetrwać jesień w przedszkolu w pełnym zdrowiu polecamy ubierać dzieci na popularną „cebulkę”. Ubrania mają być do tego wygodne tak, by dziecko nie czuło krępacji przy szalonych zabawach. Tym samym do Sali odprowadzajmy dziecko w bluzeczce z długim rękawkiem i dresowych spodniach czy legginsach zaś bluzy, kurtki, szaliki i czapki zostawiajmy w szatni. Dobrze, by w szatni zostawiać zawsze zapasowe kalosze – dzieci najczęściej po śniadaniu udają się na przedszkolny plac zabaw a przy zmiennej pogodzie te z pewnością nie raz przydadzą się do szaleństw w liściach.

Co więcej, do przedszkola warto zakładać dziecko ubranka z naturalnych materiałów – idealnie sprawdzi się dobrej jakości bawełna. Ta nie tylko sprawi, że malcowi będzie zwyczajnie wygodnie, ale przede wszystkim my nie będziemy mieć problemu z dopraniem z nich plam po farbach, wylanej zupie czy buraczkach z drugiego dania. Dobrze jest, gdy ubranka w sezonie jesiennym są nie co za duże. Dzięki temu możemy pod spód założyć dodatkową warstwę koszulki czy pod spodnie ciepłe rajstopki. Ponadto, nawet podczas zabawy koszulka nie będzie odsłaniać gołych plecków czy podwijać na brzuszku.

Kompletując ubranka do przedszkola warto do sklepu wybrać się wraz z dzieckiem. Będzie nosić je chętnie gdy pozwolisz mu wybrać ulubiony wzór czy kolor.

🔥3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *