Nauka dziecka w przedszkolu

Czy dziecko uczy się w przedszkolu? Czy może spędza czas tylko na zabawie a placówka ma obowiązek zapewnić mu opiekę pod nieobecność rodziców?

Rzeczywiście tak było może jeszcze jakieś kilkadziesiąt lat temu natomiast teraz każde dobre przedszkole w Warszawie prowadzi ustalony program kształcenia, który pozwala doskonale wkroczyć w kolejny etap rozwoju, czyli szkołę.

Można śmiało powiedzieć, że to w przedszkolach dziecko poznaje otaczający go świat – docenia przyrodę, środowisko, uczy się pisania, czytania. Najważniejsze są jednak aspekty komunikacyjne – przedszkolak zdobywa wiedzę na temat prawidłowego porozumiewania się z rówieśnikami i funkcjonowania w społeczeństwie. Znane są mu wartości takie jak empatia, tolerancja, szacunek, zrozumienie, współczucie, sympatia czy szczerość. Potrafi odpowiednio do sytuacji używać kluczowych słów „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.

Co więcej, zajęcia prowadzone w przedszkolach usprawniają nie tylko sferę intelektualną malucha, ale też tą sprawnościową – rytmika, taniec, gimnastyka, gry zespołowe to doskonałe ćwiczenia podnoszące jego aktywność fizyczną.

Trzeba też pamiętać, że przedszkola realizują również zajęcia dodatkowe, takie jak koła zainteresowań, różnego rodzaju zajęcia sportowe czy usprawniające różnego rodzaju umiejętności – dzięki nim nauka dziecka jest jeszcze bardziej rozwojowa, malec może poznawać swoje zainteresowania i odkrywać talenty.

🔥7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *