Okres wakacyjny w przedszkolu

Wielu rodziców ma problem z opieka nad swoimi dziećmi w okresie wakacyjnym. Dzieje się tak dlatego, że większość placówek przedszkolnych jest wtedy zamknięta.

Jak potwierdzają reprezentanci samych przedszkoli, są one rzeczywiście zamykane bowiem to jedyny czas, w którym można na przykład przeprowadzić remont.

Okazuje się jednak, że okres wakacyjny w przedszkolu nie jest przesłanką, by je zamykać. Jak ogłasza Ministerstwo Edukacji, placówki tego rodzaju powinny być czynne cały rok jednak rzeczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy może być przerwa. O tym, czy przedszkole może być zamknięte w wakacje decyduje gmina czy dzielnica na wniosek organu prowadzącego placówkę. Oczywiście tego problemu nie ma w przypadku placówek prywatnych bowiem tam właściciele decyzję taką podejmują samodzielnie a zazwyczaj placówki takie są czynne nawet podczas wakacji.

Jeśli masz problem z opieka nad dzieckiem w okresie wakacji może warto zastanowić się nad zmianą placówki na taką, która będzie przychylna potrzebom rodziców i najmłodszych. Z całą pewnością niejedno prywatne przedszkole w Warszawie prowadzi rekrutację przez cały rok i w każdym momencie można przepisać tam dziecko. Dzięki temu zyska ono nie tylko lepsze warunki, ale i Ty nie będziesz musiała martwić się o branie kolejnego urlopu z pracy czy zwolnienia.

🔥32

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *