Przedszkola prywatne i autorskie programy edukacyjne

Każdego roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zatwierdza program edukacyjny, jaki ma być prowadzony w przedszkolach. Ten ma obowiązywać zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych.

Nie jest jednak żadną tajemnicą, że przedszkola niepubliczne oferują nie co więcej. Rozszerzają ów program proponując przedszkolaków lepszy rozwój i zdobywanie większego zasobu umiejętności.

Przeważnie przedszkola prywatne tworzą autorskie programy edukacyjne. Te świetnie łączą się z tym podstawowym a dzieci dzięki temu otrzymują kompleksową opiekę i możliwości kształcenia. Nie da się ukryć, że program podstawowy jest znacznie okrojony a przedszkolaki mogłyby w ciągu całego roku nauczyć się więcej. Nie chodzi tu oczywiście o to, by cały czas spędzany w placówce przedszkolnej przeznaczały na edukację. Autorskie programy, jakie tworzone są w przedszkolach to przede wszystkim nauka w formie zabawy, to świetny wstęp do nauki w klasach wczesnoszkolnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie w Twojej okolicy prowadzone jest przedszkole, które oprócz standardowego programu oferuje również autorski, wpisz w wyszukiwarkę na przykład „przedszkola prywatne warszawa”. W ten sposób szybko poznasz ofertę placówek i będziesz mogła wybrać najlepszą pod kątem Twojego dziecka.

 

🔥40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *