Przedszkolak z zespołem aspergera

Dziecko z aspergerem wymaga niewątpliwie szczególnej uwagi i opieki. Ponieważ wykazuje zaburzenia nietypowe dla całkowicie zdrowych dzieci, niezbędna jest w jego przypadku prawidłowa terapia.

Dzieci z zespołem aspergera są bardzo często wycofane bądź wręcz przeciwnie, nadpobudliwe. Zawsze mają natomiast problemy z komunikacją społeczną, co widać głównie po kontaktach z rówieśnikami. Nie potrafią się z nimi bawić, nie rozumieją prostych zasad zabaw. Lubią natomiast bawić się samodzielnie, są pod tym względem bardzo wycofane.

Z drugiej zaś strony mogą być krnąbrne i agresywne, nie tolerują wszelkich zmian za to uwielbiają, kiedy wszystkie działania ustalone są według dobrze znanemu harmonogramowi. Niejednokrotnie zdarza się niestety, że zespół aspergera powoduje odrzucenie społeczne, właśnie najczęściej w grupie małych dzieci, które bardzo szybko zauważają „inność”.

Asperger w Warszawie jest na szczęście coraz częściej leczony. Dla najmłodszych powstały odpowiednie placówki, w których otrzymują oni konieczną pomoc, rehabilitację oraz przede wszystkim akceptację i tolerancję ze strony rówieśników, co jest dla nich wielce istotne. Przykładem mogą być przedszkola prywatne, w których powstają grupy dla dzieci z aspergerem. Tam każdy przedszkolak korzysta z zajęć, jakie prowadzone są przez specjalnie wykwalifikowaną kadrę.

🔥55

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *