Przedszkole dla alergików

Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem pokarmowym w żadnym wypadku nie oznacza to, iż musi być izolowane od rówieśników czy prowadzić inny tryb życia aniżeli one. W całej Polsce powstało sporo placówek przedszkolnych, które zwracają uwagę na fakt pojawiającej się zresztą coraz częściej alergii i uwzględniają indywidualne ograniczenia maluchów w serwowanych dla nich posiłkach.

Jeszcze do niedawna dziecko z tendencją do alergii było zmuszone albo nie uczęszczać wcale do przedszkola albo spożywać w nim produkty, które przyniosło z domu. Obecnie system wyżywienia przedszkolaków radykalnie się zmienił, dzisiaj najważniejsza jest jednostka a nie ogół i zwraca się uwagę na wszelkie aspekty życia i rozwoju dziecka, w tym również dietę.

Rodzic, który zapisuje dziecko do placówki, w której uwzględnia się indywidualne preferencje żywieniowe powinien dokładnie zaznaczyć ewentualne ograniczenia podczas zapisywania go do przedszkola. Przedszkola w Warszawie przychylnie biorą pod uwagę fakt uczulenia na niektóre składniki potraw i eliminują je z jadłospisu przedszkolaka, zastępując je tymi, które może ono spożywać. Warto zaznaczyć, że codzienne menu dziecka ustalane jest przez zatrudnionego w placówce dietetyka, potrawy więc pomimo iż mogą nie zawierać niektórych produktów, będą nadal urozmaicone i pełne niezbędnych wartości odżywczych.

Przedszkole dla alergików to idealne rozwiązanie dla dzieci, które ze względu na uczulenie nie mogą spożywać pełnej gamy produktów a przy tym chcą w pełni uczestniczyć w zajęciach rozrywkowych i edukacyjnych, zgodnie ze swoim wiekiem.

 

🔥21

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *