Rekrutacja do przedszkoli 2018

Z początkiem marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli publicznych dzieci, które ukończyły co najmniej 3 rok życia.

Zasady rekrutacji są mniej więcej takie same dla wszystkich placówek jednak warto zapoznać się z regulaminem w poszczególnych przedszkolach bowiem może być dla nas nie lada zaskoczeniem jakieś dopuszczalne odstępstwo.

Już od marca rodzice dzieci, które mają uczęszczać do przedszkola od września mogą składać w tychże placówkach specjalne wnioski. Pamiętajmy jednak, że chętnych jest o wiele więcej aniżeli miejsc – z reguły w jednej grupie przedszkolnej znajdzie się miejsce dla 25 dzieci a chętnych jest nawet kilkakrotnie więcej. Tym samym, istnieją zasady, zgodnie z którymi przyszłe przedszkolaki mają pierwszeństwo przyjęcia. To zazwyczaj dzieci, które są wychowywane tylko przez jednego z rodziców, dzieci, które mają starsze rodzeństwo w tym samym przedszkolu bądź dzieci, które wykazują pewien stopień niepełnosprawności. Co więcej, dla niektórych placówek liczy się miejsce zamieszkania i zameldowania tak dzieci jak i ich rodziców oraz miejsce rozliczania podatkowego.

Inaczej rzecz ma się w przypadku przedszkoli prywatnych. Tutaj rekrutacja trwa niemal przez cały rok i chociaż dobre przedszkole w Warszawie tego rodzaju ma przeważnie komplet przedszkolaków to z reguły znajduje się jeszcze miejsce dla kolejnego. Trzeba przy tym zaznaczyć, że placówki takie są zwykle mniej liczne, opiekę nad dziećmi sprawuje większa liczba wyszkolonej kadry i oferowana jest dużo większa liczba zajęć dodatkowych. Oczywiście, za przedszkole niepubliczne rodzice płacą nie co więcej natomiast ma to swoje odzwierciedlenie w proponowanej jakości pobytu dziecka w tejże placówce. Zaletą jest niewątpliwie także fakt, iż nie trzeba czekać długo na przyjęcie dziecka.

🔥37

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *