Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

W pierwszych trzech latach życia zauważa się największy rozwój dziecka – maluchy właśnie w tym pierwszym okresie swojego życia nabywają najwięcej umiejętności, dzięki którym możliwe jest ich funkcjonowanie w świecie.

W okresie pierwszych trzech lat nabywają zdolność chodzenia, mówienia i sygnalizowania oraz podejmowania podstawowych potrzeb fizjologicznych. Co więcej, to właśnie wtedy kształtuje się także ich osobowość a postrzeganie świata jest kluczowe dla dalszego, dorosłego już życia.

Właśnie z myślą o tym, by przyszłość naszych latorośli przebiegała jak najlepiej dbamy o ich dzieciństwo i zapewniamy jak najlepszy rozwój. Zazwyczaj, kiedy dziecko ma około 3 lata podejmujemy decyzję o wyborze odpowiedniego przedszkola. Naszym wymaganiem jest, by uczęszczanie do niego dawało dziecku bezpieczeństwo, ale również edukowało go i rozwijało jego umiejętności.

To prawda, że dziecko w przedszkolu rozwija się nie co szybciej i lepiej aniżeli maluch wychowywany w domu. W placówkach Pomarańczowa Ciuchcia duża część przedszkolaków przede wszystkim naśladuje swoich rówieśników chociaż trzeba zaznaczyć, że na przykład przedszkole w Piastowie realizuje również dodatkowy, autorski program dla małych dzieci. To właśnie dzięki niemu maluchy mogą nabywać i usprawniać swoje umiejętności, tym samym ich rozwój przebiega w prawidłowym tempie. Trzeba też zaznaczyć, że wyszkolona i doświadczona kadra wie najlepiej, jakie potrzeby i możliwości mają dzieci w wieku przedszkolnym.

 

🔥10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *