Terapia zaburzeń neurologicznych w przedszkolu

Według statystyk, jakie prowadzone są w Polsce coraz wcześniej diagnozuje się zaburzenia neurologiczne. Te rozpoznawane są już u małych dzieci, najczęściej na etapie przedszkolnym.

W tym właśnie wieku najczęściej diagnozowany jest autyzm oraz asperger i fakt ten z całą pewnością cieszy bowiem szybkie wykrycie zaburzeń umożliwia skuteczną terapię dziecka i pozwala na jego sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dobrą wiadomością jest również fakt, iż dziecko z aspergerem nie musi już uczęszczać do tradycyjnej placówki, w której jakże często spotyka się z niezrozumieniem i odtrąceniem i to zarówno ze strony rówieśników jak i nieodpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Na terenie Polski działa już co najmniej kilka placówek, takich jak przedszkole dla dzieci z zespołem aspergera. To właśnie w nich zatrudnieni są wyszkoleni opiekunowie, którzy oprócz standardowego programu przedszkolnego prowadzą wśród dzieci specjalistyczną terapię. Co więcej, zajęcia bardzo często prowadzone są w sposób indywidualny a ich przebieg dostosowany jest do poziomu rozwoju każdego przedszkolaka, który owe zaburzenia wykazuje, dzięki temu terapia zaburzeń neurologicznych może przebiegać w stopniu wielce skutecznym.

Okazuje się również, że w tego rodzaju przedszkolach dziecko odnajduje swoich przyjaciół, uczy się i spotyka z tolerancją i pełną akceptacją a rozmaite zajęcia rehabilitacyjne i rozwojowe pozwalają na umacnianie jego umiejętności ruchowych i cech osobowościowych.

Pamiętajmy, że autyzm czy asperger można niwelować. Dziecko, które podlega prawidłowej i skutecznej terapii w najlepszym wydaniu ma ogromną szansę na normalne życie i sprawną komunikację z otoczeniem w przyszłości.

 

🔥6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *