Zabawy w przedszkolu

Jak wynika z badań statystycznych, tuż po przejściu okresu adaptacyjnego ponad 90% dzieci lubi uczęszczać do przedszkola. Jest dla nich sprawą normalną, że na kilka godzin rozstają się z rodzicami a tęsknotę rekompensują mu zabawy z rówieśnikami i opiekunami w placówkach przedszkolnych.

W placówkach takich jak na przykład przedszkole w Józefosławiu realizowany jest nie tylko program edukacyjny dla przedszkolaków, ale także ten rozrywkowy, który oprócz zabawy dostarcza również wiele umiejętności sprawnościowych.

Trzeba wiedzieć, że każdego dnia w przedszkolach organizowane są wszelakie gry zespołowe, które wymagają od dzieci ruchu. Oprócz nich realizowane są zajęcia, dzięki którym podczas zabawy dzieci zdobywają wiedzę, to na przykład zgadywanki czy wyliczanki.

Warto również wiedzieć, że do programu rozrywkowego zaliczają się różnego rodzaju przedstawienia czy teatrzyki – w przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia odbywają się nie tylko te z udziałem gości, ale także takie, w których udział biorą same przedszkolaki.

Jak wiadomo dzieci najbardziej lubią zabawy na świeżym powietrzu i takie też są im oferowane. Na placu zabaw mogą z radością ganiać się w berka, bawić w chowanego czy korzystać z dostępnych sprzętów.

Nie można również zapomnieć, że w placówkach przedszkolnych wydzielony jest także czas na samodzielną zabawę, która wymaga skupienia bez ingerencji opiekuna – dziewczynki najczęściej bawią się wtedy lalkami, chłopcy natomiast układają ulubione klocki.

 

🔥42

3 Comments

 • Najlepsze przedszkole | przedszkolaki-og

  ( - 02:49)

  […] Pomarańczowej Ciuchci zatrudniliśmy najlepszą kadrę nauczycieli, która gwarantuje harmonijny rozwój a także uczenie […]

 • Raj dla dzieci | wprzedszkolu

  ( - 14:49)

  […] Pomarańczowej Ciuchci zatrudniamy najlepszą kadrę nauczycieli, jaka gwarantuje harmonijny rozwój a także uczenie […]

 • Raj dla dzieci | oprzedszkolach

  ( - 20:49)

  […] Pomarańczowej Ciuchci posiadamy najlepszą załogę pedagogiczną, która gwarantuje harmonijny rozwój a także […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *