Zajęcia dla dzieci w żłobku

Konieczność pozostawienia dzieci w żłobku zawsze budzi w każdym rodzicu szereg obaw. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem pociecha nie jest jeszcze w żadnym stopniu samodzielna, co więcej nie zawsze potrafi zakomunikować swoje potrzeby.

Tylko wybierając odpowiednią placówkę możemy być pewni zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa oraz rozwoju – w dobrych żłobkach oprócz całodziennej opieki realizowany jest dostosowany do wieku dzieci program, który wpływa doskonale na zdobywanie nowych umiejętności i rozwój intelektualny.

Przykładem może być żłobek w Józefosławiu, w którym odbywają się zajęcia przygotowujące najmłodszych do świata przedszkolnego. Tutaj stworzono programy takie jak malowanie placami czy ćwiczenia z elementami integracji sensorycznej. Wszystkie wpływają nie tylko na doskonalenie motoryki fizycznej, ale przede wszystkim pobudzają różnego rodzaju zmysły – świetnie działają na wyobraźnię dziecka. Tutaj również bierze się pod uwagę umiejętności społeczne maluchów, ich samodzielność oraz zdolność przebywania i współdziałania w grupie. Właśnie dlatego organizuje się wszelkiego rodzaju zajęcia grupowe i gry zespołowe. Takie ćwiczenia pomagają lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pozwalają na sprawną komunikację z otoczeniem, szczególnie wśród rówieśników.

Pamiętajmy, że rozwój dziecka powinien trwać nieprzerwalnie w najlepszej formie już od jego pierwszych dni życia. Najlepsze żłobki postawiły sobie za cel wspierać maluchy w całym procesie i w jak najlepszy sposób przygotować ich do dalszego etapu życia, jakim jest przedszkole.

🔥40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *