Zajęcia plastyczne w przedszkolu

Zajęcia plastyczne odgrywają w każdym przedszkolu bardzo ważną funkcję. Są nie tylko formą rozrywki dla maluchów, ale również wpływają na ich dobry rozwój.

Wychowanie plastyczne, bo tak fachowo nazywane są zajęcia wpływają na kształcenie procesów poznawczych i twórczych u dziecka. Przedszkolak pobudza swoja wyobraźnię tworząc wymyślony świat na wzór najlepszej krainy. Pamiętajmy, że swobodne rysunki dzieci są doskonałym odbiciem jego nastroju, osobowości czy aspektów, jakie wpływają na jego funkcjonowanie w społeczeństwie.

Co więcej, zajęcia plastyczne mogą pełnić rolę terapeutyczną. Przekonamy się o tym wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „Przedszkola Pruszków”. Wtedy pokaże nam się oferta placówki, która przyjmuje dzieci z zespołem aspergera. To właśnie dla takich przedszkolaków plastyka ma wielkie znaczenie bowiem wpływa na rozwój motoryki ruchu.

Musimy również zdać sobie sprawę, iż zajęcia tego rodzaju rozwijają zdolności i zainteresowania dziecka. Już niedługo może okazać się, że malowanie stanie się jego prawdziwą pasją a my będziemy dumni ze swojego małego artysty.

Bądźmy czujni wybierając odpowiednią placówkę dla swojej pociechy. Zdecydujmy się na taką, która w swojej ofercie ma zajęcia plastyczne w standardowym programie bądź oferuje takowe w ramach zajęć dodatkowych.

 

🔥67

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *