Zerówka w przedszkolu czy w szkole?

Dla wielu rodziców podjęcie decyzji o wybraniu odpowiedniej zerówki dla spędza sen z powiek. Nie ma się co dziwić bowiem dzisiaj do wyboru mamy placówki, takie jak zerówka w przedszkolu bądź zerówka w szkole. Niekorzystnie wpływa również fakt, iż dzieci o tej grupy edukacyjnej podążają o rok wcześniej aniżeli było to do tej pory.
O tym, że przedszkole jest dobrym rozwiązaniem, by właśnie tam dziecko uczęszczało do zerówki przemawia wiele zalet. Przede wszystkim dziecko pozostaje o rok dłużej w atmosferze beztroskiej zabawy, ma kontakt z tą samą grupą rówieśników, z którą spędzał czas w grupach typowo przedszkolnych. Co więcej, w odróżnieniu od zerówki w szkole, dziecko może spędzać tu cały dzień, tak jak odbywało się to do tej pory. W przypadku zerówki w szkole, maluchy przebywają tam średnio 5 godzin i koniecznym jest załatwienie dodatkowej opieki w sytuacji, kiedy rodzice przebywają w pracy.
Uważa się, że zerówka w przedszkolu przedłuża dzieciństwo natomiast czasem rzeczywiście trudno jest pogodzić naukę i zabawę w jednym czasie. Z całą pewnością jednak, przy dobrym zorganizowaniu kadry pedagogicznej i idealnie wypracowanemu programowi nauczania jest to do zrobienia i pewnym jest, że dzieci zyskują jeszcze dodatkowy rok beztroski w pełni bezpiecznym środowisku.

🔥39

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *