Zmiany żywieniowe dzieci w przedszkolu

Ze szkolnych sklepików zostały wycofane ze sprzedaży produkty z nadmiarem cukru i soli. Nie można tam już zakupić chipsów, batoników ani czekolady. Zamiast tego rodzaju produktów uczniowie znajdą tam suszone i świeże owoce, warzywa, zdrowe sałatki i kanapki z ziarnistego chleba. A jak zmiany wpłynęły na żywienie dzieci w przedszkolach?

W przedszkolach jest nieco inaczej bowiem w placówkach tego rodzaju dzieci nie mają możliwości samodzielnego dokonania wyboru tego, co w danej chwili chciałyby zjeść. O porach żywienia i o tym, jakie produkty znajdą się na talerzach decyduje dyrektor placówki wraz z kadrą pedagogiczną. Co więcej, śniadania, obiady i podwieczorek przygotowywane jest na miejscu bądź dowożone przez firmę cateringową, ale jest ono jednakowe dla wszystkich dzieci, bez możliwości wyboru.

Dzieci w przedszkolu nie dostaną dzisiaj na podwieczorek słodkiej drożdżówki czy kanapki z nutellą, zmiany żywieniowe jasno mówią o zakazie podawania produktów z nazbyt wysoką zawartością cukru. To samo dotyczy soli. Rodzice mają najczęściej wgląd do całotygodniowego menu przedszkolaków, placówki bardzo często umieszczają takowy na swoich oficjalnych stronach internetowych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Bemowo”, by zobaczyć co danego dnia zostanie zaserwowane do jedzenia przedszkolakom.

🔥36

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *